i kasyna sieciowe

Pochodzenie słowa hazard

Hazard jak mówi większość słowników jest ogółem gier, bądź zakładów pieniężnych z elementem losowości. Inna zaś definicja mówi, że takie zjawisko jak hazard jest obarczone ryzykiem i niesie za sobą uzależnienia. Archaiczne znaczenie słowa hazard oznacza: przypadek losu bądź traf.

łowo “hazard” pochodzi, co ciekawe z języka arabskiego, w dosłownym tłumaczeniu “az-zahr”. Co jeszcze ciekawsze związane jest to z kostką do gry. Jak widać w czasach, w których powstawało to słowo hazard utożsamiany był z koścmi do gry, z resztą gra w kości jest zdaje się najstarszą grą hazardową, jaka kiedykolwiek powstała.

W niezwykle popularnym języku angielskim bezpośrednio przetłumaczone słowo: “hazard” oznacza “niebezpieczeństwo”. Jak widać Anglicy wolą dmuchać na zimne.

Hazard jest tak stary jak starożytność. Już w tej epoce grano m.in. o niewolników, żony.

Jedne z najważniejszych i najbardziej popularnych gier hazardowych, czyli BlackJack i Poker powstały, co jest znamienne, w Chinach.

Hazard bardzo szybko znalazł się w USA i był legalnym środkiem finanowania państwa. Ostatecznie jednak zdelegalizowano całkowicie hazard w poszczególnych stanach. Taki stan utrzymuje się do dzisiaj.

Gracz / 24/03/2017 / Artykuły
Tagi: , ,

ecopayz płatnosci w Polsce
kasyna bonusyhazard w kasyno