i kasyna sieciowe

Historia hazardu

Historia hazardu sięga okresu starożytności. Niektóre źródła udowadniają, iż gry hazardowe polegające na graniu o wartościowe rzeczy, miały miejsce nawet około 2300 lat p.n.e. w Chinach. Niektóre źródła donoszą o grach hazardowych w Tebach około 1500 lat p.n.e.

Niezaprzeczalne dowody istnienia gier hazardowych są w zapiskach na ścianach piramidy Cheopsa.Nawet w Biblii można przeczytać o tym, jak żołnierze grali o szaty konającego na krzyżu Jezusa.
Najpopularniejsze gry w karty, oczko i poker wykreowały się w Chinach. Sądzi się, iż zamiast kart grano tam pieniędzmi, o które też odbywała się rozgrywka. Karty z wzorami dywanów dotarły w trzynastym wieku do państw śródziemnomorskich – Włoch i Hiszpanii. Tam też pojawiły się figury kart takie jak: król, dama i walet. Niektórzy naukowcy z Francji przypisują sobie oznaczenie kart. Podają oni, iż wymyślili już w 1387 roku postacie, które figurują na kartach. Sądzi się, iż pierwsza drukowana talia kartdo gry z nowym wzorem opuściła zakład rzemieślniczy Gutenberga w 1440 roku.

Gracz / 16/12/2017 / Artykuły

ecopayz płatnosci w Polsce
kasyna bonusyhazard w kasyno