i kasyna sieciowe

Historia gry losowej ruletka

Ruletka jest jedną z najstarszych gier hazardowych. Powstała w 1645 roku gdy znany francuski uczony Blaise Pascal uznał, że matematyczny rachunek prawdopodobieństwa można wykorzystać do ciekawej a zarazem prostej gry.

Wymyślił więc koło z czerwono – czarnymi polami, po których krąży puszczona w ruch kulka. Każde pole zostało przez niego ponumerowane kolejno do liczby 37. Co ciekawe, suma na kole ruletki wynosi 666. nie bez powodu więc wiele osób nazywa ruletkę szatańską grą. Przypadek? Czy specjalny zabieg? O tym wie niestety tylko sam twórca koła.
W 1842 Luis Blanc francuski polityk razem z bratem dodali do koła Pascala 0, by zwiększyć szansę na wygraną ich nowo wybudowanego kasyna w Monako.
Nie trzeba było długo czekać, by wraz z emigrantami ruletka zadomowiła się na ziemiach Stanów Zjednoczonych. Amerykanie chcąc być bardziej zaradni, dodali do koła kolejne zero. Ten pomysł jednak uznany został za nielegalny, i dziś w większości kasyn w USA, koło z dwoma zerami uważane jest za oszustwo.
Przez lata, ruletka przechodziła wiele udoskonaleń , ostatecznie jednak, do dziś pozostała jedną z nielicznych gier hazardowych, które nie zmieniły swojego pierwotnego oblicza. To właśnie za to wszyscy kochają ruletkę. Za jej stabilność, niezmienność i oczywiście za wiek. Uważana jest za najbardziej elegancką i jednocześnie dynamiczną grę.

Gracz / 20/04/2016 / Ruletka
Tagi: ,

ecopayz płatnosci w Polsce
kasyna bonusyhazard w kasyno