i kasyna sieciowe

Hazard na pieniądze i jego historia

Hazard na pieniądze jako zjawisko było obecne we wszystkich starożytnych cywilizacjach. W Chinach już około 2300 lat p.n.e. grano o unikatowe, wartościowe przedmioty, a nawet o niewolników, w Teback około 1500 lat p.n.e. Zapiski,

różnego rodzaju dowody na gry hazardowe znajdują się w rozmaitych miejscach, w inskrypcjach na piramidzie Cheops, a nawet w Biblii gdzie był przypis ,iż żołnierze grali o szaty Jezusa Chrystusa w kości.

Najpopularniejsze z dotychczas znanych gier karcianych, czyli oczko (Blackjack) i poker zostały wymyślone właśnie w Chinach. Pierwotnie gra odbywała się za pomocą pieniędzy, później zostały one zastąpione kartami z wzorami dywanów. Dotarły one w takiej postaci do Włoch oraz Hiszpanii w XIII wieku. Tam nabrały one takie wygładu jaki my znamy czyli pojawiły się w nich figury króla, damy, waleta/pazia. Dodania figur do kart dotyczy także kwestia sporna, gdyż Francuzi twierdzą ,iż to oni nadali taki charakter talii kart. Podobno w 1440 roku nowa talia kart z nowym wzorem miała opuścić warsztat Gutenberga. Hazard na pieniądze mozna bezpiecznie uprawiać w kasynach online które opisaliśmy.

Gracz / 15/09/2018 / Artykuły
Tagi:

ecopayz płatnosci w Polsce
kasyna bonusyhazard w kasyno