i kasyna sieciowe

Blackjack zasady gry w karty

Znasz już Blackjack zasady gry w karty? Jak nie to zapraszamy do nauki gry.

O popularności blackjacka świadczy fakt, że jest to jedna z najprostszych gier hazardowych. Blackjack to łatwa i bardzo przyjemna gra karciana, a do tego przynosząca wymierne korzyści finansowe. Zastosowanie odpowiednich taktyk i znajomość strategii pozwala wielu graczom wygrywać naprawdę duże pieniądze.

Gra odbywa się przy stole do blackjacka, do którego może zasiąść pięciu, sześciu lub siedmiu graczy. Gra blackjack odbywa się pomiędzy graczem a krupierem, czyli pomiędzy graczem a kasynem. Pierwszym krokiem, jaki obowiązuje w grze, jest obstawienie przez graczy odpowiedniej liczby żetonów w danym rozdaniu. Po obstawieniu krupier rozdaje graczom po dwie karty, sobie również. Wszystkie karty graczy są odkryte, a jedna z dwóch kart krupiera pozostaje odwrócona. Cel gry jest prosty. Gracz dąży do tego, by jego karty dawały wynik „21” bądź były do niego jak najbardziej zbliżone. Jeżeli jego karty przekroczą swoją sumą wynik „ 21” gracz automatycznie przegrywa.
By móc dążyć do magicznej liczby „21” każdy gracz ma do dyspozycji jedną z możliwości:

„hit” – gracz dobiera kolejną kartę
„stand” – gracz pozostaje do końca rozgrywki ze swoimi kartami,
„double down” – gracz dobiera kartę i podwaja stawkę
„split” – gracz posiadając dwie takie same karty, dzieli rozdanie na dwa kolejne przez postawienie kolejnej stawki i dobranie do każdej karty po jednej.

Rozliczenie danej rozgrywki następuje w momencie, gdy krupier po ówczesnym wykonaniu ruchów przez graczy, odkrywa własną kartę, które do tej pory pozostawała odwrócona. Wówczas następuje rozliczenie kart i krupier wyłania zwycięzcę danej rozgrywki.
Gracz, który posiada karty układające się w Blackjack, czyli sumę „21” wygrywa rozgrywkę otrzymując stawkę 3:2. Natomiast, jeżeli „21” trafia się krupierowi, wygrana wędruje w ręce kasyna.
Gracz wygrywa również wtedy, gdy jego karty są bliżej sumy „21” od kart, które posiada krupier. Wówczas krupier zmuszony jest wypłacić zakład w stosunku 1:1.

.

Blackjack to prosta gra, przynosząca nie tylko wiele radości i emocji, ale również duże wygrane. By móc się nimi cieszyć, należy w miarę szybko nauczyć się wartości kart w blackjacku. Umiejętne liczenie i znajomość wartości kart to podstawa do udanej gry.
Jak widzimy Blackjack zasady gry w karty są dość proste zatem bez trudu nauczysz sie ich.

ecopayz płatnosci w Polsce
kasyna bonusyhazard w kasyno